НОВИНИ

 

29 листопада 2018 року відбувся черговий аспірантський семінар на Гуманітарному факультеті. Свої дисертаційні напрацювання презентувала аспірантка третього року навчання Ірина Папа. Її презентація була присвячена Расмусу Еребо та його роль у данській дипломатичній місії до царського двору у 1709-1711 рр. Під час семінару було проаналізовано джерельну інформацію двох данських его-наративів (подорожнього щоденника та автобіографії) про численні обов’язки особистого секретаря данського дипломата Юста Юля. Дискутантом під час семінару був д.і.н. І. Скочиляс. Серед присутніх були аспіранти УКУ, науковий керівник аспірантки (проф. В. Ададуров) та інші викладачі Гуманітарного факультету (проф. М. Долинська, О. Бандровська).

 

 


18 жовтня 2018 відбувся черговий Міждисциплінарний науковий аспірантський семінар, аспірантки ІІІ р.н. кафедри нової і новітньої історії України Трач Віри на тему:

Поліція здоров’я’: міські органи влади та служби в сфері громадського здоров’я.
Впродовж семінару обговорювали формування концепції громадського здоров’я, виникнення гігієнічних рухів, включення понять гігієни та здоров’я до ознак культурного поступу та модернізації, а також яким чином Львів на зламі ХІХ-ХХ ст. давав собі раду з реалізацією завдань ‘поліції здоров’я’.

20 вересня 2018 року відбувся черговий Міждисциплінарний аспірантський науковий семінар, аспіранта ІІІ р.н. кафедри нової і новітньої історії України, Максима Мартина на тему:

Націоналізм і національна ідентичність східноєвропейських караїмів:

генеза, розвиток, особливості

Виступ аспіранта Програми єврейських студій УКУ торкався низки проблем, пов’язаних з націоналізмом, національною ідентичністю, та творенням національних міфів етноконфесійною групою, яку в літературі прийнято називати «східноєвропейські» або ж «кримські» караїми. Протягом виступу доповідач торкнувся питань методології вивчення націоналізму у малих націях, проблем «штучних» і «природних» націоналізмів, зв’язку та співвідношенню понять «конфесія» та «нація» у караїмському випадку. Також було приділено увагу проблемам національної міфології та міфотворчості і обміну ідеями та образами між національними ідентичностями в Східній Європі.