НОВИНИ

 

 

 


18 жовтня 2018 відбувся черговий Міждисциплінарний науковий аспірантський семінар, аспірантки ІІІ р.н. кафедри нової і новітньої історії України Трач Віри на тему:

Поліція здоров’я’: міські органи влади та служби в сфері громадського здоров’я.
Впродовж семінару обговорювали формування концепції громадського здоров’я, виникнення гігієнічних рухів, включення понять гігієни та здоров’я до ознак культурного поступу та модернізації, а також яким чином Львів на зламі ХІХ-ХХ ст. давав собі раду з реалізацією завдань ‘поліції здоров’я’.

20 вересня 2018 року відбувся черговий Міждисциплінарний аспірантський науковий семінар, аспіранта ІІІ р.н. кафедри нової і новітньої історії України, Максима Мартина на тему:

Націоналізм і національна ідентичність східноєвропейських караїмів:

генеза, розвиток, особливості

Виступ аспіранта Програми єврейських студій УКУ торкався низки проблем, пов’язаних з націоналізмом, національною ідентичністю, та творенням національних міфів етноконфесійною групою, яку в літературі прийнято називати «східноєвропейські» або ж «кримські» караїми. Протягом виступу доповідач торкнувся питань методології вивчення націоналізму у малих націях, проблем «штучних» і «природних» націоналізмів, зв’язку та співвідношенню понять «конфесія» та «нація» у караїмському випадку. Також було приділено увагу проблемам національної міфології та міфотворчості і обміну ідеями та образами між національними ідентичностями в Східній Європі.