НОВИНИ

 

1 грудня 2017 року відбувся черговий Міждисциплінарний аспірантський науковий семінар, аспірантки кафедри нової і новітньої історії України, доктора гуманітарних наук Домінки Ранк на тему:

Виклики мультикультурної ідентичності на прикладі євреїв Галичини на початку ХХ століття

Домініка розповіла про формування мультикультурної ідентичності, її артикуляцію серед єврейської інтелігенції Галичини в 19 столітті. Першою міксованою ідентичністю, на думку доповідачки, була потрійна ідентичність, яка передбачала одночасний зв’язок (ідентифікацію) з трьома народами – з австрійським, як політична ідентифікація, з єврейським, як релігійно-етнічна і з локальною домінантною культурою як культурна ідентифікація. В другій половині 19 століття в Східній Галичині сформувалася нова польська єврейська культурна ідентичність. Головними викликами мультикультурних ідентичностей, як польсько-єврейської так і потрійної, став націоналізм ексклюзивного типу, який вимагав повної гомогенності своєї групи, і передбачав належність різних видів колективної ідентичності (релігійної, культурної, політичної і національної) лише до однієї національної культури. Як наслідок єврейська мультикультурна ідентичність опинилася в стані кризи, що ілюструють, між іншими, приклади з життя та творчості Йозефа Рота і Герміни Наглерової.

IMG_20171201_155837-1

Домініка Ранк захистила дисертацію на тему ”Formation of modern identities among Jewish intellectuals of the city of Brody in the 19th century’’ 13 жовтня 2017 року в Ягеллонському університеті (Краків) під спільним керівництвом проф. Ярослава Грицака та проф. Міхала Ґаласа (Інститут юдаїстики, Ягеллонського університету).